...

Co je to RPG?

12. ledna 2012 v 13:00 | Maxie Anne |  Okolo lethinas
RPG (Role playing game) je hra na hrdiny. Každý si vymyslí svoji postavu(postavy) s určitým charakterem, za kterou pak hraje a tvoří její příběh, ten však ovlivňují postavy ostatních hráčů RPG a samozřejmě také tvůrci oné hry. Každá tato hra má svůj cíl, který si do jisté míry určuje sám hráč. U studentů školy Lethinas by tímto cílem mohlo být dokončení studia(což se rovná přežití), ale pokud se rozhodnete, že vaším cílem je se nechat vyloučit nebo se stát slavným hrdinou, nic vám v tom nebrání. Abych byla přesnější, nic vám nebrání v tom si tento cíl určit, s jeho plněním to už bude těžší.

Hraje se většinou "rozhovorovým" způsobem, tedy že napíšete:
Hráč 1: Madam Myška: *zamračila se* Nechte toho.
Hráč 2: Červený čert: Čeho? *zasmál se*
Hráč 1: Lesní skříek Č.: *vejde do místnosti* Co se to tu děje?

Existuje více možností, tato je však nejsnažší, takže se budeme držet této varianty.
Definice RPG je těžká, jelikož každý má jinou představu, takže někdo to může pojmout jako takové RPG alias Dračí doupě či obdobně té naší a nebo se podíváme na Wikipedii.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 London Eye - RPG London Eye - RPG | Web | 19. května 2012 v 10:25 | Reagovat

Dovolujeme si Vám tímto komentářem pozvat do nové RPG s neokoukaným námětem. Prosím, neberte tento komentář jako reklamu, ale spíše jako nabídku nového dobrodružství.
Nacházíme se v moderním Londýně. Nic není ale na první pohled tak jak se zdá. Poklidný Londýn se stal útočištěm dealerů, mafiánů, ale hlavně démonů. Pán zla buduje svou armádu démonů a připravuje se na válku s nicnetušícími lidmi. Válka pomalu, ale jistě začíná. Na jaké straně budete stát právě vy!?

Více na našich stránkách.
Těšíme se na Vás.
Pekelný tým.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama