...

Leden 2012

Pravidla

12. ledna 2012 v 16:00 | Maxie Anne |  Okolo lethinas
Ačkoliv by bylo krásné nemuset žádná mít, takhle to bude lepší

1) Chovat se slušně. Nemyslím tím, že bychom vraždily za každé sprosté slovíčko, ale nic se nsemí přhánět
2) Nebuďte zlí na ostatní hráče. Myslím mimo hru, ve hře by to byla bez hádek nuda.
3) Mějtejte jenom jednu postavu. Aspoň prozatím.
4)Nevydávejte se za jiného hráče. Jestli na to přijdeme, tak si nás nepřejte.
5)Občas se tu stavte. Žádný minimální počet návštěv není určen, ale ať to zase není úplně k ničemu.

Pravidel se dá napsat daleko více, ale doufáme, že to nebude potřeba.

Přihlášení

12. ledna 2012 v 15:04 | elea lethe |  Okolo lethinas
1, jméno postavy
2, pohlaví
3, rasa
4, obor (Léčitel, Jazyky, Matematika, Vědy, Historie, Rasologie (něco jako zoologie) Bojovník)
Obor určuje, jak bude postava trávit svůj volný čas. Například jestli cvičí v tělocvičně, nebo počítá kapky potu, či si hledá původ slova tělocvična.
3, nějaké informace (výška, váha, věk, narozeníny...)
4, vzhled (barva vlasů, očí, postava...)
5, charakter (chytrý, zamlklý, společenský...)
6, životopis (místo narození, život, škola)
7, fotka nebo obrázek postavy (zdroj!!)

přihlášky zasílejte na mail elealethe@gmail.com nebo napište do komentářů.

příklad přihlášky:
Janička
žena
člověk
Bojovník
věk: 25
Janička má dlouhé černé vlasy a hnědé oči. Je spíš malá a štíhlá. Nosí černé náramky.
Netráví příliš času ve společnosti, raději je sama. Přátel nikdy nemá mnoho, jen jednoho nebo dva. Někdy je příliš aktivní a ostatní ji nechápou.
Narodila se v Periferii Jádra, kde žila se svou matkou a otcem do 16 let. Tehdy odešla do služby k čarodějnici Tereze do služby. Nyní se rozhodla jít na tuto školu a naučit se bojovat.
(zdroj: http://titusboy25.deviantart.com/gallery/?offset=72#/d26c341)

rasy:
V Lethinas nežijí jen lidé. Zdaleka ne. Mimo nočních můr a šílených oblud tu žije mnoho civilizovanějších bytostí. Do školy Lethans chodí tyto:
Lidé.
Lidi snad popisovat nemusím. každý jistě dobře ví, jak vypadají a jestli se mění na nějaké obludy.
Vlkodlaci.
Zapomeňte na nechutné krvelačné obludy z hororů. Lethinasští vlkodlaci jsou milá a mírumilovná stvoření (Pokud je nenaštvete. Modlete se, ať je nenaštvete.) Jsou velmi podobní lidem. Jen v noci při měsíčku.... Zampomeňte na obří nechutné krvelačné mutanty z hororů. Prostě a jednoduše se promění ve vlka. V normálního uvažujícího vlka, který je plně pod kontrolou. Žádné obří vraždící monstrum.
Upíři.
Pokud jste si udělali obrázek Lethinasských vlkodlaků, jistě si umíte představit, jací jsou místní upíři. Ano, pijí krev. Ano, umí létat. Ano, nemají rádi slunce. Ne, nejsou to neskutečné rychlé a silné obludy, které na slunci shoří. Ano, jsou schopni toho přežít daleko více než lidé. Ne, useknutá hlava je zabije. Ano, nemají rádi česnek, dřevěné kolíky a stříbro. Ale asi česnek, ani stříbro je nezabije. (kolík do srdce zabije každého, nemyslíte?)
Víly (případně polovíly).
přátelské a hodné bytosti, které mají křídla a jsou daleko lepší léčitelé než ostatní. Mají ovšem normální velikost lidí, nikoli 15 cm. to je jiný druh. Špičaté uši můžou, ale nemusí mít. Jo a mimochodem, křídla mají podobná motýlím.
Dračí lidé.
Jsou výborní bojovníci. díky šupinám, které pokrývají většinu jejich těla jsou téměř (ale jen téměř) nezranitelní. Mjaí zvláštní žluté nebo zelené oči se zorničkami podobnými kočičím. Narozdíl od draků nemají křídla ani nechrlí plameny. a jsou to savci. Aby ale nedělali ostudu svému jménu, mají alespoň ocas. Nejsou příliš oblíbení, hlavně proto, že se jich mnoho ras bojí. Nedivím se.
Eraci.
Mají křídla jako ptáci. Jsou vysocí, chytří a povýšení. Díky tomu se jen málokteří obtěžují s tím chodit do školy. Málokdo je má rád, protože oni nemají rádi skoro nikoho. Přesto se však najdou výjimky, eraci, kteří chtějí mít přátele. Těžko říct, jak je ale ostatní přijmou.


Co je to RPG?

12. ledna 2012 v 13:00 | Maxie Anne |  Okolo lethinas
RPG (Role playing game) je hra na hrdiny. Každý si vymyslí svoji postavu(postavy) s určitým charakterem, za kterou pak hraje a tvoří její příběh, ten však ovlivňují postavy ostatních hráčů RPG a samozřejmě také tvůrci oné hry. Každá tato hra má svůj cíl, který si do jisté míry určuje sám hráč. U studentů školy Lethinas by tímto cílem mohlo být dokončení studia(což se rovná přežití), ale pokud se rozhodnete, že vaším cílem je se nechat vyloučit nebo se stát slavným hrdinou, nic vám v tom nebrání. Abych byla přesnější, nic vám nebrání v tom si tento cíl určit, s jeho plněním to už bude těžší.

Hraje se většinou "rozhovorovým" způsobem, tedy že napíšete:
Hráč 1: Madam Myška: *zamračila se* Nechte toho.
Hráč 2: Červený čert: Čeho? *zasmál se*
Hráč 1: Lesní skříek Č.: *vejde do místnosti* Co se to tu děje?

Existuje více možností, tato je však nejsnažší, takže se budeme držet této varianty.
Definice RPG je těžká, jelikož každý má jinou představu, takže někdo to může pojmout jako takové RPG alias Dračí doupě či obdobně té naší a nebo se podíváme na Wikipedii.

Pár slov úvodem

12. ledna 2012 v 12:19 | elea lethe |  Okolo lethinas
Tak jsme se konečně dopracovaly k tomu, něco tady podniknou.
Kdysi dávno jsem si s jednou kamarádkou začala psát přes mail příběh. Dosti se to podobalo RPG. Časem nás napadlo, že bychom mohly hrát i s více lidmi. Tak jsme založily tuto stránku.
Pak dlouho nic.
Teď je ale najednou čas a my jsme začaly něco dělat.

co je to Lethinas?
Lethinas je naše země. Není příjemná, není barevná a veselá. Žijí v ní stvoření, které si málokdo dokáže představit. Jen na málo místech se dá žít s pocitem, že se možná (ale opravdu jen možná) dožijete rána. Škola Lethans, kde se náš příběh odehrává, je jedním z nich.